PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174289}
6,6 870
ocen
6,6 10 1 870
Jonny Vang
powrót do forum filmu Jonny Vang

Jeśli 85-minutowy film oglądałam na 4 raty, to coś zdecydowanie było nie tak. Tylko co? Bo przecież w filmie jest miejsce i na uśmiech, i na refleksję, i na dramat, a w międzyczasie także na zagadkę. W sumie całkiem typowy skandynawski miks, czyli coś, co zwykle ogląda się przynajmniej nieźle. A tymczasem całość jakaś wymęczona i nienaturalna. Zirytowało mnie (zamiast zaskoczyć, zszokować, zasmucić?) końcowe wyznanie Magnusa - już wspominałam przy kilku okazjach, że nie cierpię takiego finałowego przedramatyzowania, a w tym przypadku w ogóle opowieść trąci jakąś koszmarną groteską i jawi się jako próba udziwnienia filmu na siłę (bo o co właściwie chodzi z tym wypadkiem? Ma usprawiedliwiać zdrady Tuvy? Mało subtelna wymówka). A później "żyli długo i szczęśliwie" w zgodnym trójkącie + dziecko. Chociaż jako płachta na konserwatystów - całkiem niezłe. ;)

ocenił(a) film na 8
Diana

może ta historia z wypadkiem nie ma usprawiedliwiać zdrady tuvy, ale reakcje magnusa - a raczej jej brak - na te zdradę?

zakończenie owszem jest lekko groteskowe, zresztą jak i cała reszta - ale czemu miałby to być zarzut? :) jak dla mnie film bardzo na tak. norwegom czarny humor wychodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones